Potřebuje vaše předsíň nový a praktický botník?

Máte pocit, že nastal ten správný čas na změnu a přeorganizování vaší staré předsíně? Vidíte na předsíňovým nábytku značné opotřebení nebo cítíte akutní nedostatek místa a věčně zakopáváte o rozházené, neuložené boty, kabelky nebo jiné módní doplňky? Občas prostě přijde k tomu, že skříňky a botníky, které nám kdysi před lety naprosto vyhovovaly, nám již nyní z různých důvodů (např. se vaše rodina rozrostla o jedno, dvě děti, nebo děti jen vyrostli) nepostačují, a tak přijde čas vyměnit je za jiné, nové, rozměrnější a praktičtější kousky. Jak si tedy vybrat ten správný botník nebo hned více botníků? Poradíme vám!

botník

Moderní botník na míru

Každý centimetr je důležitý

Mějte na paměti, že vhodně zvolený (i když možná rozměrově větší) botník vám paradoxně ušetří hromadu prostoru, protože právě taková rozházená obuv z prostoru viditelně ubírá. V momentě, kdy si obuv a ostatní doplňky uklidíme a zorganizujeme do vhodného botníku, rázem získáme mnohem prostornější a útulnější předsíň, proto netřeba výběr botníku podceňovat a zkuste využít každý centimetr prostoru, který vám předsíň nabízí. Většině rozměrově menších předsíní lichotí vysoké, štíhlé výklopné botníky s hloubkou kolem 20 cm, které zaberou skutečně jen minimum místa ve srovnání s tím, kolik bot do nich najednou dokážete umístit. Výběr různých modelů botníků je dost pestrý, a tak si klidně dokážete vybrat přesně takový typ, který bude vyhovovat rozměrům vaší předsíně a vašim představám. To, co uberete z hloubky botníku, vynahradíte zase jeho výškou nebo naopak, pokud vám to vaše předsíň umožňuje, zvolíte si nižší, ale zato hlubší botník, dokonce např. i s pohodlným sezením.

botník

Botníková skříň – snem každé ženy

Botníky ve stylu vašeho interiéru

Tak, jako jakýkoliv jiný nábytek, i botník by se měl designem a stylem sladit se zbytkem zařízení ve vaší domácnosti – rozhodující je dezén, barevný odstín i celkové provedení a styl botníku. Pokud máte moderní interiér a vybrali jste si botník např. v dezénu dub bardolino, pokuste se ve stejném dezénu vybrat i skříň nebo věšákovou stěnu. Botníky v různých, na pohled i výrazně odlišných kombinacích se hodí do interiéru v eklektickém stylu, který však také třeba kombinovat velmi jemně a s citem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *