Offshore společnost může být velká, ale i malá firma

Možná právě vy, jako menší, ale expandující firma hledáte způsob jak si co nejrychleji založit offshore společnost. Jako první bychom vám doporučili konzultaci s agenturou, která se specializuje na offshore podnikání, zvláště tehdy, pokud jste sami ztracen v zahraniční legislativě. Existuje také možnost koupit si hotovou, tzv. ready made společnost. Na výběr máte z podobných typů obchodních společností jako u nás doma.

Zakládáme offshore společnost

Jak je v současnosti běžné, musíte počítat s tím, že na začátek spolupráce s odborníky na offshore podnikání budete potřebovat určitý kapitál, protože založení offshore společnosti se pojí s určitými poplatky. Pokud byste se po odborných a právních konzultacích rozhodly pro offshore společnost, kterou chcete na míru, tzv. ready made společnost, pak můžete mít základní kapitál již předem splacen.

offshore společnosti

Offshore společnosti mohou využívat různé daňové úlevy

Dynamika současného offshore průmyslu

Dynamika offshore průmyslu a podnikání se odráží i na atraktivnosti řady offshore center, které mají povahu a charakter daňového ráje a které neustále a průběžně liberalizují a modernizují svůj právní systém. Tamní vlády se předbíhají, aby právě jejich země byla co nejatraktivnější pro co nejvíce investorů. Offshore centra se staly atraktivní právě snižováním zakladatelských poplatků, a tím pádem jsou více přístupné i pro menší podnikatele, kteří přemýšlejí o založení své vlastní offshore společnosti, čímž si chtějí budovat podnikatelské struktury i mimo své vlastní domácí jurisdikce.

Jak je nebo bude zaměřena offshore společnost

Mnohé offshore země se nespecializují pouze na určité typy finančních činností, a tak jsou například takové Britské Panenské ostrovy, Mauricius nebo Seychely standardní jurisdikce, kde se nejvíce formují běžné offshore společnosti pro mezinárodní obchod, konzultace a investice. Naopak, jsou země, které dříve upřednostňují určité obchodní aktivity. Libérie, Madeira a Panama jsou nejčastěji využívány pro sídla loďařských společností a registraci lodí a jachet. Ostrovy jako Jersey, Guernsey a Alderney jsou zas oblíbené na založení investičních podniků a takové Lucembursko je oblíbeným místem offshore podnikání investičních fondů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *