Ovoce sušené mrazem představuje lehkou a zdravou svačinku

Ovoce sušené mrazem představuje skvělou a zdravou svačinku pro váš aktivní den. Chutná jako čerstvé ovoce, obsahuje plno vitamínu jako čerstvé ovoce, ale není to čerstvé ovoce. Nevěříte, tak ochutnejte! Ale pozor je to lehce návykové a uvidíte, že nezůstanete jen u jednoho kousku nebo balení. Všude se o něm mluví, ale co doopravdy představuje ovoce sušené mrazem, co obsahuje a jak vlastně vzniká? Proč je tak oblíbené?  Jak tuto zdravou svačinku skladovat, aby Vám vydržela co možná nejdéle čerstvá?

ovoce sušené mrazem

Ovoce sušené mrazem je zdravé.

Ovoce sušené mrazem vzniká procesem lyofilizace

Proces lyofilizace je postup sušení ovoce mrazem, při kterém se z jednotlivých kousků ovoce působením hlubokého mrazu voda mění v plyn. Voda se mění z pevného skupenství na skupenství plynné, přitom v ovoci sušeném mrazem zůstávají vitamíny, minerály a tělu prospěšné látky a vy si tak můžete dopřát plnou chuť a vůni ovoce kdekoli jste a za jakékoli situace. Ovoce sušené mrazem si zachovává barvu, vůni a chuť ve stejné kvalitě, jaká je v ovoci čerstvém. Díky těmto vlastnostem je ovoce sušené mrazem tak oblíbené. Aby si ovoce sušené mrazem zachovalo své vlastnosti i po otevření balení, doporučujeme dodržovat tyto zásady při skladování.

ovoce sušené mrazem

Ovoce sušené mrazem je oblíbené.

Jak skladovat ovoce sušené mrazem?

Ovoce sušené mrazem je většinou baleno do ochranné folie v ochranné atmosféře, tak aby bylo křupkavé a svěží pro okamžitou spotřebu. Po otevření doporučujeme skladovat zejména na suchém místě, aby se do ovoce nedostala vlhkost, s kterou by pak ovoce nebylo tak křupkavé. Otevřený obal je třeba co nejpečlivěji opětovně zavřít. Vyvarujte se také kontaktu s teplem a vysokými teplotami. Tyto opatření napomáhají tomu, aby tato zdravá svačinka zůstala dlouho křupkavá a měla plnou chuť ovoce. My vám ale garantujeme, že jakmile si dopřejete tuto zdravou svačinku, tak nezůstane jen u jednoho kousku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *