Láká vás založení bankovního účtu v zahraničí?

založení bankovního účtu v zahraničí

Zahraničí a peníze.

Není vůbec nic zvláštního na tom, když si lidé občas položí otázku, zda by si z nejrůznějších důvodů neměli otevřít a používat bankovní účet v zahraničí. Důvodů k takovému kroku může být hned několik. Majitel zahraničního bankovního účtu možná často cestuje po světě, příležitostně nebo dlouhodobě pracuje někde v zahraničí, studuje nebo jen chce mít jednodušší přístup k financím v cizí měně. Ušetřit lze i při častém placení a vybírání hotovosti kartou vystavenou k zahraničnímu účtu. Navíc, některé zahraniční banky nejen v Evropě, ale hlavně tzv. offshore banky, stále důsledně zachovávají bankovní tajemství. Neuvádějí majitele účtů, není nutná ohlašovací povinnost a zdanění úroků je odváděno státu centrálně. Poplatky za účet nejsou skoro žádné nebo jen velmi nízké, záleží na bance a zahraniční zemi, ve které si budete chtít založit a provozovat svůj bankovní účet.

Jaké jsou základní požadavky na založení bankovního účtu v zahraničí?

Požadavky pracovníků bank při otevírání zahraničního bankovního účtu jsou docela podobné založení bankovního účtu v domovské zemi. Zahraniční banku budou zajímat vaše základní osobní údaje, které si určitě budou i ověřovat. Můžete být proto připraveni, že předložíte kopii svého pasu, řidičský průkaz nebo jiný identifikační doklad s fotografií. Kromě toho si zahraniční banka bude chtít ověřit adresu vašeho trvalého bydliště. Takovou požadavek splníte předložením účtu za elektřinu nebo pevnou telefonní linku.

založení bankovního účtu v zahraničí

Ukázka bankomatu.

Bankovní učet v zahraničí má své výhody

Zakládání bankovního účtu v zahraničí se určitě nevyplatí kvůli tuzemským platbám. Na druhé straně, vlastnit účet v zahraničí je určitě výhodné pro toho, kdo v zahraničí žije, studuje nebo pracuje. Rovněž není problém otevřít si účet v příhraničních oblastech, což může mít výhody i pro ty, kteří do cizí země chodí často, nejen pracovat. Pro založení a používání bankovního účtu v zahraničí říká několik výhod. Především v případě častých cest do zahraničí se dá ušetřit na poplatcích při výběrech a platbách kartou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *