Založení onshore společnosti nemá souvislost s daňovým rájem

Onshore společnosti jsou klasické zahraniční společnosti založené v zemích se standardním daňovým prostředím. Takové společnosti si narozdíl od offshore společnosti neumísťují své sídlo do tzv. offshore zemí a jurisdikcí, pro které jsou typické daňové ráje. Onshore společnosti sídlí v domovských ekonomikách a jsou řádně vedeny v oficiálních obchodních rejstřících. Tento typ společnosti musí platit daně, vést účetnictví a zasílat pravidelné hlášení ve smyslu platné místní legislativy.

Má vůbec založení onshore společnosti nějaké výhody?

Každá onshore země nabízí svou konkurenční výhodu oproti jinam zemím. Některé nabízejí flexibilní daňové sazby, jiné státy zas pevnou nízkou korporátní daň. Výhodou jsou i současné dohody o zamezení dvojího zdanění jako možnost fakturace za poskytnuté služby ze zahraničí do domovských společností bez srážkové daně.

onshore společnosti

Jaké jsou benefity onshore společnosti?

Co je vlastně onshore společnost?

S pojmem offshore se setkáváme a posloucháme o něm poměrně často. Offshore země, offshore společnost, offshore jusridiskce a offshore bankovnictví, hlavně ve spojení s daňovými ráji jako je Belize, Seychely nebo například Kypr. S pojmem onshore se nesetkáváme až tak často a může to být pro mnohé trochu matoucí, co to vlastně znamená. Ve skutečnosti jde vlastně jen o to, o kterém státě konkrétně se diskutuje. Protože například zmíněný ostrov Kypr, nacházející se ve Středozemním moři, může být offshore i onshore destinace zároveň.

Založení onshore společnosti přináší benefity

Zjednodušeně se dá říci, že offshore destinace, jak již název napovídá, jsou daleko od pevniny. Jde však hlavně o to, že offshore země poskytují možnost někdy i nulové daně, anonymitu vlastnictví a neveřejné obchodní rejstříky. Ne vždy je však lze využít pro podnikání. U onshore destinací tyto problémy obvykle odpadají, protože místní úřady s dobrou reputací faktury brát musejí. Založení onshore společnosti přináší se sebou veřejné účetnictví, obchodní rejstříky a podle typu onshore země může nabízet celou řadu benefitů. Počínaje výhodnějším zdaněním až po jednodušší administrativu onshore společnosti.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *